Rodinný dom v Nickelsdorfe

Projekt rodinného domu
Navrhnuté v 2019

Požiadavky a príprava projektu

Naším cieľom bolo vytvoriť priestranný a zároveň moderný projekt dvojposchodového domu v rakúskej obci Nickelsdorf. Zadanie od klienta bolo jasné. Rodinný dom musí obsahovať dva samostatné byty so všetkým potrebným vybavením a zázemím. Preferencie pre vzhľad domu boli tiež veľmi jasne definované. Klient má v obľube čistú, modernú architektúru s výraznou fasádou a kombináciou použitých materiálov na dotvorenie kontrastu.

Fasáda domu preto využíva sýty a zároveň výrazný odtieň žltej v kombinácii s tmavo šedou a bielou. Fasádu rodinného domu dopĺňa sivý kamenný obklad. Na prvý pohľad môžeme povedať, že vyzerá vcelku netradične a určite nie tuctovo.

Výsledný projekt rodinného domu je dostatočne priestranný. Na prízemí nájdeme kuchyňu s ostrovčekom a barom, jedáleň so stolom pre 8 ľudí spojenú s obývacím priestorom a pracovňu/spálňu s rozkladacím gaučom. Miesto si tu našla aj práčovňa s toaletou a priestranná kúpeľňa.

Samostatná bytová jednotka na poschodí ponúka takisto kuchyňu s jedálňou a obývačkou, naviac k tomu ešte dve spálne. Pozornosť upúta aj obrovská kúpeľňa s rohovou vaňou, toaletou a dvojicou umývadiel. K nej ešte naviac prislúcha samostatná toaleta.

V dnešnej dobe potrebuje moderná rodina aj dostatok miesta na odstavenie minimálne dvoch áut. To jej poskytujú kryté parkovacie státia situované vedľa vchodových dverí s výjazdom do ulice. Jednou z ďalších požiadaviek majiteľa bola zastrešená terasa na prízemí, ktorá je ukrytá od zvedavých pohľadov za domom. Terasa so sedením plynule prechádza do prírodného trávnika a umožňuje obyvateľom príjemný relax v peknom prostredí záhrady a okolitej prírody. Naviac, na poschodí je takisto veľká terasa a veľkorysý balkón s výhľadom do ulice.

Pri tvorbe návrhu sme maximálne brali do úvahy okolie domu. Panoramatické okná na prízemí poskytujú výhľad na príjemný lesík v okolí pozemku, na ktorý je nielen pekný pohľad zo záhrady, ale aj z poschodia.

Technológie

Dom je vybavený najmodernejšou technológiou udržiavajúcou vysoký štandard bývania. Masívna murovaná obvodová konštrukcia prepožičiava domu výborne tepelno-energetické vlastnosti a spĺňa takmer až štandardy pre pasívne domy. Fasáda je izolovaná modernou kamennou vlnou, ktorá umožňuje domu dýchať. Stavba je taktiež vybavená tepelným čerpadlom a inovatívnym systémom kapilárneho kúrenia a chladenia s núteným vetraním a rekuperáciou.

Údaje o projekte
 • Úžitková plocha:
  188 m2
 • Počet poschodí:
  2
 • Počt izieb:
  5
 • Parkovanie:
  Áno, 2x

© 2018 einzigArtig | Vytvoril BOLD Digital

© 2018 einzigArtig
Vytvoril BOLD Digital