Rodinný dom v Lassee

Projekt rodinného domu
Navrhnuté v 2018

Požiadavky a príprava projektu

Naším cieľom bolo vytvoriť priestranný a zároveň moderný projekt dvojposchodového domu v Lassee s prihliadnutím na požiadavky klienta. Pri práci sme počítali s dostatočným priestorom pre deti, ktorým sme do dispozície zapracovali dve oddelené detské izby. Okrem vlastnej izby budú mať aj priestor na hranie pod dozorom rodičov v obývacej izbe na prízemí. Súkromie hostí alebo personálu podporuje viac-menej samostatná hosťovská izba s kúpeľňou umiestnenou priamo oproti.

Výsledný projekt rodinného domu je naozaj dostatočne veľkorysý. Nad 97 m2 prízemia a 71 m2 poschodia sa nachádza asymetrická sedlová strecha s 8,5-metrovým hrebeňom, ktorá zachováva jednoduchý vzhľad celej budovy.

Vzhľadom na to, že železničná stanica je umiestnená ďaleko od stavby, potrebuje klient dostatok miesta na odstavenie minimálne dvoch áut. To mu poskytuje dvojgaráž situovaná vedľa vchodových dverí s výjazdom do ulice a skladom so vstupom priamo do domu. Letná terasa s dostatočne tieneným sedením plynule prechádza do prírodného trávnika a umožňuje obyvateľom relaxovať.

Pri vypracovávaní návrhu sme boli nútení brať do úvahy aj stav okolitých pozemkov, ktorý by mohol ovplyvniť pohodlie klienta. Pre tepelné čerpadlo na susednej stavbe nasmerované priamo na dom sme na západnú stranu umiestnili menšie okná redukujúce hluk, limitujúc tak zvukovú záťaž. Na druhej strane sme však boli schopní využiť príjemný lesík juhovýchodne od pozemku, na ktorý je pekný výhľad z okien na poschodí.

Technológie

Dom je vybavený najmodernejšou technológiou udržiavajúcou vysoký štandard bývania. Masívna murovaná obvodová konštrukcia prepožičiava domu výborne tepelno-energetické vlastnosti a spĺňa takmer až štandardy pre pasívne domy. Fasáda je izolovaná modernou kamennou vlnou, ktorá umožňuje domu dýchať. Stavba je taktiež vybavená tepelným čerpadlom a inovatívnym systémom kapilárneho kúrenia a chladenia s núteným vetraním a rekuperáciou.

Údaje o projekte
 • Úžitková plocha:
  168 m2
 • Počet poschodí:
  2
 • Počt izieb:
  7
 • Garáž:
  Áno, 2x

© 2018 einzigArtig | Vytvoril BOLD Digital

© 2018 einzigArtig
Vytvoril BOLD Digital