Rodinný dom v Lassee II.

Projekt rodinného domu
Navrhnuté v 2019

Požiadavky a príprava projektu

Naším cieľom bolo vytvoriť priestranný a zároveň moderný projekt dvojposchodového domu v Lassee s prihliadnutím na požiadavky klienta. Ten je vášnivý cestovateľ, ktorý precestoval už takmer celý svet. Najviac preferuje stredomorský – tzv. mediteránsky štýl a architektúru, ktorá sa stala našou inšpiráciou pri tvorbe. Tá je typická napríklad aj žiarivo bielou fasádou so zaoblenými hranami. Pri práci sme počítali s dostatočným spoločenským priestorom na prízemí. Okrem toho sa v dome nachádzajú štyri priestranné izby. Každá z izieb má prístup na terasu, čo bolo jednou z hlavných požiadaviek investora.

Výsledný projekt rodinného domu je naozaj dostatočne veľkorysý. Na prízemí nájdeme dve spálne, pričom ďalšie dve sú aj na poschodí. Obrovskú plochu tvoria terasy, ktoré sú nielen na prízemí a poschodí, ale dokonca aj na streche. Obyvateľom poskytujú jedinečný pohľad, ba priam až nadhľad, na okolitú prírodu.

Zaujímavosťou tohto domu sú exteriérové schodištia, ktoré prepájajú terasy a zlepšujú na ne prístup z akéhokoľvek miesta v dome. Ďalšou zaujímavosťou je netypická kuchyňa s jedálňou bez pravých uhlov. V dnešnej dobe potrebuje moderná rodina aj dostatok miesta na odstavenie minimálne dvoch áut. To jej poskytuje dvojgaráž situovaná vedľa vchodových dverí s výjazdom do ulice a skladom so vstupom priamo do domu. Letná terasa so sedením plynule prechádza do prírodného trávnika a umožňuje obyvateľom relaxovať.

Pri tvorbe návrhu sme maximálne brali do úvahy okolie domu. Obrovské panoramatické okná poskytujú výhľad na príjemný lesík v okolí pozemku, na ktorý je nielen pekný výhľad z okien na prízemí a poschodí, ale aj z tienenej terasy na streche. Ich orientáciou však zároveň bránia zvedavým pohľadom z ulice.

Technológie

Dom je vybavený najmodernejšou technológiou udržiavajúcou vysoký štandard bývania. Masívna murovaná obvodová konštrukcia prepožičiava domu výborne tepelno-energetické vlastnosti a spĺňa takmer až štandardy pre pasívne domy. Fasáda je izolovaná modernou kamennou vlnou, ktorá umožňuje domu dýchať. Stavba je taktiež vybavená tepelným čerpadlom a inovatívnym systémom kapilárneho kúrenia a chladenia s núteným vetraním a rekuperáciou.

Údaje o projekte
 • Úžitková plocha:
  191 m2
 • Počet poschodí:
  2
 • Počt izieb:
  5
 • Garáž:
  Áno, 2x

© 2018 einzigArtig | Vytvoril BOLD Digital

© 2018 einzigArtig
Vytvoril BOLD Digital